Објавено на:

Сообраќајна несреќа на патот Штип-Скопје кај клучката „Коњари“

t

На 16.05.2024 во 12.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Штип – Скопје, во близина на клучка „Коњари”, патничко возило „фолксваген голф” со кичевски регистарски ознаки, управувано од З.Ј.(39) од Кочани, излетало од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката Л.Ј.(60) од Кочани, додека другиот сопатник Г.Ј.(64) од Кочани се здобил со телесни повреди констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза”. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пред фирма со нож нападнал колега –…

На 14.06.2024 во 14.30 часот, полициски службеници…

Силен пороен дожд рано утринава ја зафати…

ЦУК информира дека, според радарската слика од…

Скопјанец нападнат од повеќе лица, со убодни…

На 11.06.2024 во СВР Скопје, А.Л.(48) од…

ЈСП: Средношколците ќе можат да користат бесплатен…

ЈСП ги информира средношколците кои ги исполнуваат…

И Министерството за здравство не било надлежно…

Министерството за здравство информира дека во случајот…