Скопјанка се caмoyбила фpлајќи се од зграда во Чаир

t

Скопјанка, сопруга на политичар извршила самоубиство фрлајќи се од зграда во Чаир, дознава 24 Инфо.

Од МВР потврдија дека е пријавен случајот, но согласно договорот со Здружението на новинари на Македонија не даваат инфирмации.


Трагедијата се случила околу 17.30 часот на улицата Лазо Трповски кај „Маркет Принц“.

Како што изјавија очевидци, жената се фрлила од 5 -ти кат и паднала врз автомобил „голф“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Фaтeни на дело: Двајца скопјани извршиле тешка…

На 22.01.2022 околу 18,30 часот на ул.„Воденска“…

ВМРО-ДПМНЕ со трибина „Заштита на националните и…

ВМРО-ДПМНЕ денеска во 11:00 часот во Палата…

Арсовска: Средствата од договорите со угостителските субјекти…

Средствата од договорот склучен со три угостителски…

Арсовска: Град Скопје формира 24 часовна служба…

Град Скопје формира 24 часовна служба за…

Утре без струја дел од центарот на…

Заради закажани технички зафати утре од 9…