Со возило на брзата помош се обидел да пренесе 320 килограми канабис

t

Со возило на Брза помош од приватна клиника, Грк се обидел да пренесе нешто помалку од 320 килограми суров канабис, но бил откриен и уапсен во грчкиот град Игуменица.

Како што соопштија од грчката полиција, при претресот на амбулантно возило во сопственост на приватна болница, биле пронајдени 13 торби во кои имало вкупно 129 пакувања канабис со вкупна тежина од 319 килограми и 200 грама.


Кај возачот било пронајдено и одземено мало количество кокаин, 900 евра и три мобилни телефони.

Полицијата го конфискувала и возилото на брза помош, а уапсениот ќе одговара за поседување, пренесување и трговија со дрога.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Грција на нозе: Исламска револуционерна гарда задржа…

Воената морнарица на Корпусот на Исламската револуционерна…

Мицотакис му врати на Ердоган: Не сака…

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис во обраќањето на…

Кој не го почитува Преспанскиот договор? Грција…

Меморандумите со Македонија ќе бидат ратификувани кога…

Дендиас: Меморандумите со Скопје ќе бидат ратификувани…

Меморандумите со Северна Македонија ќе бидат ратификувани…

Дендиас најави нова инвестиција: Грчка компанија ќе…

Економската размена помеѓу Македонија и Грција во…