Со закана кон вработената ограбил продавница во Струмица: Уапсен разбојник од Пехчево

t

Полициски службеници од СВР Струмица во 01.10 часот во Струмица, го лишиле од слобода Ѓ.М.(36) од Пехчево, соопштија од МВР.

Тој се сомничи дека на 20.04.2024 во 22.45 часот во продажен објект во Струмица со закана кон вработената одзел повеќе производи.

Лицето било задржано во Полициската станица Струмица и за настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, стои во соопштението од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Товарно возило прегазило пешак во Пехчево

На 01.06.2024 во 07.40 часот било пријавено…

Полицаец малтретирал маж во пехчевско – Поднесена…

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и…

Во Струмица се одржа свечена литија со…

Во Струмица денеска се одржа свечена литија…

Пожар во Домот за стари лица во…

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира…

Разбојникот кој ограби казино со автоматска пушка…

Разбојникот од Непроштено кој со автомат ограби…