Со мерцедес пpeгазиле жена, па излегле да ја тeпaaт

t

Автомобил во Куманово прегази 44-годишна жена која заедно со уште едно лице стоела во близина на бензиска пумпа кај Табановце.

Д.Ј.(44) и А.Ј.(54) двајцата од Куманово пријавиле дека во близина на бензинска пумпа кај Табановце, патничко моторно возило „мерцедес“ со белгиски национални ознаки управувано од за нив непознато лице почнало да вози, при што Д.Ј. ја удрило во десната нога, велат од МВР.

Потоа возачот и совозачот излегле од возилото и ги нападнале А.Ј. и Д.Ј.

Од полицијата велат дека се работи на расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Малолетници нападнале врсник во битолско

На 30.10.2022 во 01:00 часот А.Т.(40) од…

Како да живееме во племе: Скопјанец му…

Пензионер се заканувал со секира кон сограѓанин,…

(Видео) Апасиев им ја зема “флашката” од…

На отварање на македонскиот клуб во Благоевград…

Пендаровски го осуди нападот врз новинарот Зоран…

„Нajостро го осудувам нападот врз новинарот Зоран…

(Видео) УШТЕ ЕДНА ТРАГЕДИЈА: Руски борбен авион…

Во Иркутск авионот Су-30 се урна врз…