Со „Југо“ се превртеле на коловоз, повредени три лица

t

На 11.02.2024 во 11.46 часот во Полициската станица Виница било пријавено дека на регионалниот пат Виница-с.Смојмирово, патничко моторно возило „застава југо корал 55“, управувано од Д.Н.(45) од Виница, удрило во брегот од десната страна на коловозот и се превртело.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката А.И.(67) од Гостивар, а со телесни повреди се здобиле возачот и уште една сопатничка Т.Н.(41) од Виница, констатирани во Општата болница Кочани.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Виница.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Со „Југо“ се превртеле на коловоз, повредени…

На 11.02.2024 во 11.46 часот во Полициската…

Протест на косовските Срби во Северна Митровица…

– Во Северна Митровица за денеска е…

Катица Јанева се вработи кај нејзиниот син,…

Катица Јанева доби привилегија со која од…

Чешки европратеник предлага формирање „европска армија“ 

На Европа и треба сопствена армија, затоа…

Патниот лист ќе чини 30 евра: Секој…

Македонските амбасади во Берлин и во Лондон…