Спасовски останува на чело на МВР

t

Оливер Спасовски, актуелниот министер за внатрешни работи, најверојатно ќе остане на истата позиција и во новата Влада која ја составува мандатарот Димитар Ковачевски, дознава Фактор. Иако официјално сите министри не се обелоденети и се тврди дека конечните одлуки не се донесени, извори брифираат дека Спасовски секако ќе биде дел од новиот владин состав и нема да ротира од ресорот.

Инаку според информациите, за новата Влада треба да се разговара во СДСМ утре вечер на координација.

Повеќе на Фактор.мк

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зечевиќ од Липково: Ние ги отфрламе национализмот…

Вредностите и политиките на СДСМ за меѓусебно…

(Видео) Јовановиќ: СДС е партија која работи…

Фејсбук страната "Трета опција" објави видео од…

(Фото) МВР се поднови со нови возила…

Одличната соработка и партнерството продолжуваат, велат од…

Џабе го дадовме името?! Димитров: ЕУ не…

Поранешниот вицепремиер и министер за надворешни работи…

Зечевиќ: СДСМ ги препознава историските сигнали и…

СДСМ како државотворна партија повторно е исправена…