Спасовски: Се е различно по 27 април, сега нема или има минимално нелегално прислушување

t

Се е различно и понапредно после 27 април, државата и институциите, посебно македонската полиција. Во 2017 разговаравме за служба и полиција која ги кочи човековите права и слободи, рече министерот за внатрешни работи Спасовски во изјавата на 5 годишнината од настаните во Собранието на 27 април.

„Денес имаме целосна реформирана полициска структура, посебна служба како Агенцијата за национална безбедност. Формирана е посебна Оперативно техничка агенција, со што е оневозможено или е сведена на најниско можно ниво можноста за какво било нелегално прислушување“, вели Спасовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По изјавата на Агелер за случајот со…

Додека МВР притвора другите ги ослободуваат –…

Докази за двете страшни убиства се записи…

Министерот за внатрешни работи во денешното „Само…

Спасовски: Отворивме сериозна битка со криминалните структури

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вели…

Спасовски со пораки на Комитетот на министри…

Mинистерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, во…

Спасовски: МВР уште во 2012-та поднесе кривична…

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски попладнево…