Специјалци во полна воена опрема! Вака беше уапсен хакер во Белград!

t

Д.М.(28) од Белград е уапсен за обид за компјутерска измама бидејќи за да ја зголеми шансата да биде извлечен како добитник на стан во наградната игра „Земи сметка и победи“, креирал скрипта со која автоматски се менува ПФР-броевите на фискалните сметки и нивното временско издавање, а потоа автоматско испраќање на тие сметки до апликацијата на наведената наградна игра.
Припадниците на интервентната единица 92 му „чукале“ на вратата, а штом ја отворил вратата влетале вооружени лица со штитови.

Како што може да се види на видеото на МВР на Србија, членовите на тимот на интервета упаднале во станот на Д.М., кој го пронашле во пижами, го собориле на под и му ставиле лисици на рацете.

Се сомнева дека Д.М се обидел да влијае врз резултатот од електронската обработка на податоците со внесување неточни или лажни податоци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Косово е уапсен еден од најголемите…

Уапсен е Гезим Чела, еден од најголемите…

Македонската полиција експресно пронајде криминалец баран со…

Германската федерална канцеларија за борба против криминалот…

Приведено лице по распишана потерница за доиздржување…

Денеска (08.12.2023) полициски службеници од Полициската станица…

Британските специјални сили тајно оперирале во Украина

Најнова книга тврди дека западните командоси биле…

Приведен 49-годишен маж: Наместо во притвор го…

Денеска во 06.30 часот во казино во…