Објавено на:

Спремете ги скиите и санките, наскоро повторно снег

t

До понеделник ќе се задржи стабилно и суво време со слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Минималните температури и утре насекаде ќе бидат под нулата кога на места ќе се спуштаат и под -10 степени.


Во недела и понеделник ќе има услови за појава на утринска магла по одделни котлини, а во вторник се очекуваат локални врнежи од дожд и снег.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најстудено во Берово, најмногу снег на Попова…

Најстудено утрово е во Берово со -11…

Утре сончево со локална облачност, еве кога…

Времето утре ќе биде сончево со мала…

Спремете ги скиите и санките, наскоро повторно…

До понеделник ќе се задржи стабилно и…

И утре снег, во четврток и петок…

Утре ќе има повремени локални врнежи претежно…

(Фото) Екипи од зимската служба на Град…

Екипи од зимската служба на Град Скопје…