Спpeмете дијaзепам: Со часови ќе бидат угacнати семафорите во Центар – ова е причината

t

Без електрична енергија во периодот од 08 до 15:30 часот ќе останат семафорите на раскрсницата кај „Веро џамбо“, Кеј 13 Ноември, Правен Факултет и улицата Мирче Ацев, делот кај паркингот „Холидеј ИНН“ и околината.

Утре ќе има вонредно исклучување на семафорите во центарот на Скопје, соопшти ЕВН Македонија АД.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дивеење по скопските улици: Возач-почетник со „Ауди“…

Возрасна скопјанка се здобила со тешки повреди…

Измама: Скопјанец купувал пченка на фејсбук, платил…

Откако се договориле за сумата и местото…

Водата во Скопје со одличен квалитет

Водата за пиење во Скопје одговара на…

Скопски крадци фатени на дело

На подрачјето на Карпош од полициски службеници…

Фaтeни на дело: Двајца скопјани извршиле тешка…

На 22.01.2022 околу 18,30 часот на ул.„Воденска“…