Објавено на:

Србија има 620 милиони кубни метри резерви на природен гас

t

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека луѓето во Србија не треба да се грижат за гасот за претстојната зима, бидејќи има доволно резерви.


-Ги проверувам и конзервите со грашок и грав… Ова е премногу сериозна земја и граѓаните не треба да се грижат, а единствено треба да размислуваат колку треба да работат“, рече Вучиќ, истакнувајќи дека Србија има 620 милиони кубни метри резерви на природен гас, кој е складиран во Унгарија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ: Србија не го менува ставот по…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вечерва изјави…

Се пребаруваат гробиштата во Злот: Еве каде…

Додека цела Србија се прашува каде е…

Вучиќ најави нови инвестиции од француски компании…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска изјави…

Осомничените за убиството на Данка не покажале…

„Навистина ми е неразбирлива таа ладнокрвност при…

Вучиќ од Париз: Стекнувањето на „рафали“ би…

Започнавме со важни средби за нашата земја,…