Србија со нов црн рекорд: Близу 14.000 новозapaзени, починaлe 19 лица

t

Во последните 24 часа коронавирусот во Србија е потврден кај 13.753 лица а истовремено како последица на овој вирус починале 19 лица.

Тестирани биле 33.163 лица. Со помош на респиратор дишат вкупно 96 пациенти.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) ХАОС во Србија – Мигранти пукале…

По дојава дека мигранти пукаат меѓу себе…

Драма во Косово по договорот со Србија…

Албанскиот премиер Еди Рама застана во одбрана…

(Фото) Ковачевски вчера вечер навиваше за Србија

Премиерот Димитар Ковачевски синоќа објави дека навивал…

Вучиќ: Ако воведеме санкции кон Русија утре,…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека…

Вучиќ: Договорот со Косово е мала тактичка…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска изјави…