Србија со нов црн рекорд: Близу 14.000 новозapaзени, починaлe 19 лица

t

Во последните 24 часа коронавирусот во Србија е потврден кај 13.753 лица а истовремено како последица на овој вирус починале 19 лица.

Тестирани биле 33.163 лица. Со помош на респиратор дишат вкупно 96 пациенти.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Советот за безбедност на ОН денеска расправа…

Седницата на Советот за безбедност на Обединетите…

Земјотрес во Србија!

Земјотрес со јачина од 2,5 степени според…

Србите меѓу земји со најевтина струја во…

Електричната енергија е еден од највиталните ресурси…

Србите го бојкотираат референдумот на северот од…

Централната изборна комисија на Косово соопшти дека…

Отстранета голема бомба во Ниш, евакуираните 1300…

Завршена е акцијата на неутрализирање и уништување…