Средба Џафери-Мишел: Од прва рака слушаме охрабрувачки зборови

t

Во Собранието се одржа средба на кооридинаторите на пратеничките групи на која присуствуваше и претседателкот на Европскиот совет Шарл Мишел.

Претседателот на Парламентот Талат Џафери на Фејсбук објави дека посетата на Мишел во моменти во кои, како што вели, се прават значителни напори за деблокирање на процесот на евроинтеграции и за официјално отпочнување на преговорите на Република Северна Македонија за членство во ЕУ е особено важна, особено во фазата кога францускиот предлог влегува во собраниска процедура.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мишел: Европската политичка заедница не е алтернатива…

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, по…

Шарл Мишел: На ЕУ и треба Западен…

Претседателот на Европскиот совет – Шарл Мишел…

Средба на Џафери со претседателката на италијанскиот…

Соработката меѓу Италија и С. Македонија на…

Мишел: Глобалната безбедност е под закана!

Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел е…

Седницата за избор на нова влада во…

Претседателот на Собранието Талат Џафери седницата за…