Српскиот патријарх ги крстеше децата на Новак Ѓоковиќ во манастирот Острог во Црна Гора

t

Фотографиите на социјалните мрежи ги објави протосингелот на Острог, Илија Буха, кој во јавноста инаку е познат како голем фан на Црвена звезда. Неговиот X профил набрзо бил избришан, но фотографиите останале.

Што се однесува до самиот Ѓоковиќ, познато е неговото пријателство со Порфириј, а тој беше и на неговата забава минатата година, кога пееја заедно.

Кога станува збор за обврските кои го очекуваат Новак, следуваат Мастерсот во Париз и завршниот Мастерс во Торино, како и финалето на Дејвис купот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓоковиќ против Синер за најголемата награда во…

Новак Ѓоковиќ и Јаник Синер вечерва ќе…

Ѓоковиќ: Едвај се спасив – ме давеше…

Најдобриот тенисер на планетата, Новак Ѓоковиќ, се…

Ѓоковиќ лесно до осминафиналето на Мастерсот во…

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ вечерва го…

Српскиот патријарх ги крстеше децата на Новак…

Фотографиите на социјалните мрежи ги објави протосингелот…

Надал: Федерер го достигна највисокото ниво, но…

Тони Надал беше составен дел од огромен…