Српските медиуми за Маријана Станојковска: Роналдо се плаши од облините на југот

t

„Роналдо се плаши од облините на југот“. Со ваков наслов српскиот весник „Ало“ го најавува утрешниот меч меѓу Португалија и Македонија.

„Ало“ пишува дека манекенката и водителка Маријана Станојковска е среќна за Македонците кога и да биде на трибините. Медиумите пишуваат дека Станојковска е долгогодишна девојка на кошаркарската легенда Петар Наумовски и оти има успешна кариера.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пентагон: Путин не донел одлука за употреба…

Пентагон оцени дека нема знаци дека рускиот…

Откриено е кој град ќе биде домаќин…

Ливерпул ќе биде градот домаќин на Изборот…

По свадба тапани: Ковачевски го осуди името…

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва го осуди отворањето…

Календар на МПЦ: Утре се празнуваат овие…

Според Календарот на МПЦ утре се празнуваат…

Мицкоски одлучил да не се конфронтира со…

ВМРО-ДПМНЕ под овие околности нема да дозволи…