Срце како планина: После Украина Славјанка ќе му дава поддршка и на Косово

t

Министерката за одбрана Славјанка Петровска вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека Македонија дава целосна поддршка на Косово, како и на другите земји за членство во НАТО Алијансата.

„Генерално нашата политика кон новите земји членки – потенцијални на НАТО Алијансата е принципиелен, а тоа е дека ја поддржуваме политиката на отворени врати на НАТО“, порача Петровска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Германија ѝ испрати на Украина нова воена…

Германија денеска испрати уште еден пакет воена…

Путин даде предлог ТРАЕН МИР, ама ако…

Рускиот претседател Владимир Путин денеска, обраќајќи им…

Петковиќ: Курти ја продолжува политиката на етничко…

Директорот на Канцеларијата на Владата на Србија…

Захарова: Варшава го гледа западниот дел на…

Официјална Варшава го гледа западниот дел на…

Унгарија нема да обучува украински војници –…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска изјави дека…