Стајковци протестира: ЕВН прави што сака, 100 домаќинства се без струја на ниски температури

t

“Плаќаме струја живееме на свеќи” , “Кој ќе ги плати штетите?”, “До кога вака господо од ЕВН?”, “ЕВН и тука живеат луѓе” се само дел од транспарентите со кои жителите на Стајковци денес протестираа поради тоа ѓто се оставени без струја на минусни температури.

Жителите на Стајковци велат дека и покрај тоа што редовно плаќаат сметки за струја, поради ноншалантниот однос на ЕВН кон овој дел од Скопје, тие останаа без струја на минусни температури.

Се надеваме дека нема да има здравствени последици за децата но и за возрасните, земајќи предвид дека голем дел од домаќинствата се греат на струја.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Крмов на протест со пензионерите –…

Денес пред Собранието на Република Македонија повторно…

(Видео) Здружението „Лесја Украинка“ изразува протест за…

Здружение на Украинци во Република Македонија „Лесја…

Вработените од Еуроникел го блокираа патот Кавадарци…

Веќе 6 месеци  трае преписката на синдикатот…

(Фото) Протест на судската и јавнообвинителска служба,…

Вработените од судската и јавнообвинителската служба, Фондот…

Жители на Финска протестираат поради затворањето на…

Граѓаните на Лапеенранта во Финска рекоа дека…