Столе нема да брани со Малта поради повредата од мечот со Италија

t

Македонија, по нерешениот резултат со Италија (1:1), утре ќе одигра уште еден натпревар во квалификациите за пласман на Европското првенство. Во Ла Валета, во Ц-групата, Македонија и гостува на Малта.

Столе Димитриевски поради болка во грбот (повреда здобиена на мечот со Италија) нема да биде во комбинација за настап против Малта на утрешниот натпревар.

Селекторот Благоја Милевски дополнителни го повика Давор Талевски во А селекцијата.

Голманот на Шкендија веќе пристигна во Малта и ќе биде на официјалниот тренинг (19:00 часот) заедно со тимот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонките се мажат најмлади во регионот, на…

Жените во Македонија најмлади стапуваат во брак…

ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ГЛАСА И СО…

Пратениците денеска го изгласаа Изборниот законик, со…

Исчезна 14-годишната Ринеса: Ако имате било каква…

Новинарот Фуркан Салиу, објави дека е исчезнато…

Најскапите ниви во Европа се на Малта,…

На ниво на Европската Унија, цената на…

Европскиот план за развој на Западен Балкан…

САД ја поддржуваат ЕУ во намерата да…