Страшна сообраќајка вечерва во Скопје: Загина младо момче!

t

Страшна несреќа се случи вечерва на скопските улици. Младо момче на околу 15 години возејќи мотор, загина, од удар на автомобил. Несреќата се случила во Козле, на главната улица. Улицата е затворена, а на местото на несреќата има собрано луѓе. Пристигнати се и противпожарна, полиција и брза помош.

Причините за несреќата се уште не се познати.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Рекордна посета на Зоолошката градина за овој…

Зоолошката градина во Скопје денес ја посетија…

Арсовска: Се решава проблемот со јавниот превоз…

Во врска со проблемите со јавниот превоз…

Координирана вандалска акција? За една вечер запалени…

Десетина контејнери се запалени вечерва на булеварот…

(Фото галерија) Скопје и годинава на традиционален…

Православните верници ширум Македонија и во Скопје…

Акција на МВР во Скопје: Пронајдена дрога,…

Полициски службеници од СВР Скопје – Единица…