Објавено на:

СТРАШНА СООБРАЌАЈКА ВО СТРУГА: Тешко повредени пешаци откако во нив удрил „мерцедес“

t

Струшката полицијата извести дека вчера во 11.40 часот е пријавено дека во Струга на улицата „Партизанска“ возило „мерцедес“ управувано од Н.Б.Б.(55) од струшкото село Лабуништа удрило во М.Ч.(54) и С.З.Ч.(53) двајцата од Струга.

Во несреќата со тешки повреди се здобил М.Ч., а со телесни повреди се здобила С.З.Ч., констатирани во Медицинскиот центар во Струга.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Струга.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Три хеликоптери, 100 припадници на АРМ…

Два армиски хеликоптери, еден хеликоптер на МВР…

„Такер Карлсон беше во право“: Уште во…

Предупредувањето на новинарот Такер Карлсон за можен…

Армијата се вклучи во гаснењето на пожарот…

Откако Владата прогласи кризна состојба, претседателката и…

Мицкоски го осуди атентатот, но му го…

И премиерот Мицкоски го осуди обидот за…

Видео од атентаторот на Трамп: Ги мразам…

На социјалните мрежи се појави видео од…