Страшна сообраќајка на патот Ропотово-Прилеп: Има една жртва

t

Во сообраќајна несреќа денеска на патот с.Ропотово-Прилеп загина 71-годишен маж од Македонски Брод.

Според информациите, несреќата се случила помеѓу камион и автомобил управуван од С.Р., кој починал на самото место.

Увид извршиле екипа од Полициската станица Прилеп и Јавен обвинител, по чија наредба на телото на починатиот ќе биде извршена обдукција.

Извор: Макфакс

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) УШТЕ ЕДНА ТРАГЕДИЈА: Руски борбен авион…

Во Иркутск авионот Су-30 се урна врз…

Хорор во САД: Авион удри во зграда,…

Мал авион се урна во американската сојузна…

(Фото) Страшна несреќа во Хрватска: Се судрија…

Товарен и патнички воз се судриле вчера…

Јужниот дел од Мексико погоден од ураганот…

Агата, најсилниот ураган во историјата, што во…

Експлозија во Филаделфија: Најмалку 4 лица загинаа…

Најмалку четири лица загинаа по експлозија во…