Објавено на:

Страшна сообраќајна несреќа во велешко: Едно лице почина

t

На 30.07.2022 околу 08.15 часот на регионалниот пат с.Извор, велешко, кај место викано „Врановски aнови“, се случила сообраќајна несреќа помеѓу две товарни возила „ТАМ“, двете со велешки регистарски ознаки, едното управувано од И.Ј.(37), а другото управувано од Ј.Ј.(22), и двајцата од с.Бузалково, велешко.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил И.Ј., констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде и им подлегнал на повредите.

По насоки на Јавен обвинител, телото на починатиот е предадено на обдукција.

Увид извршила екипа од СВР Велес.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Страшна несреќа во Хрватска: Се судрија…

Товарен и патнички воз се судриле вчера…

“Ќе ме запамтите”: Тракторист нападнал полицајци и…

Основното јавно обвинителство Велес поведе постапка против…

Силно невреме се приближува кон Велес: Во…

ИНФОРМАЦИЈА ЗА НЕСТАБИЛНОСТ ОД УХМР Време 16:35…

Страшна сообраќајна несреќа во велешко: Едно лице…

На 30.07.2022 околу 08.15 часот на регионалниот…

Велешанец доби 30 дена притвор поради поседување…

Триеседневен притвор за 24-годишен велешанец, кај кого…