Објавено на:

СТРАШНО! Во Чаир нападнато цело семејство, им влегле во нивниот дом, ги тепале со тврд предмет!

t

На 01.05.2024 во 23:00 часот во СВР Скопје, С.С.(28) од Скопје пријавила дека околу 18:30 часот во нивниот дом на подрачјето на Чаир, таа, нејзиниот татко Т.С, нејзиниот чичко Д.С., нејзинатата тетка М.А. и нејзината сестра С.С. биле физички нападнати.

Според пријавата, тие биле нападнати од И.Р., Б.С.,С.С. ,О.С и И.С., сите од Скопје, кои притоа употребиле и тврд предмет.

Се преземат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Рано утрово Душко ја фатил за коси…

Рано утринава околу 5 часот српската пејачка…

Чаирчанец ја нападнал вонбрачната партнерка со тврд…

Деветнаесетгодишна девојка пријавила дека пред три дена…

30-дневен притвор за едно лице по обидот…

На 23.02.2024 СВР Скопје до ОЈО Скопје…