Објавено на:

Страшно: Дете избоде дете кај џамијата во Батинци

t

-На 13.05.2023 полициски службеници од ЕВР Аеродром и Драчево привеле малолетник од с.Батинци, постапувајќи по пријава според која на 12.05.2023 во вечерните часови во с.Батинци, скопско, во близина на џамијата, нападнал друг малолетник од истото село и му нанел повреда со остар предмет.

Повредениот е пренесен во ГОБ „Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош, велат од МВР.

Како што информираат од МВР, со пријавениот малолетник во присуство на родител е извршен службен разговор во полициска станица и во координација со Јавен обвинител против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Оставиле деца заклучени во автомобили: На родителите…

Пожарникари вчера спасија две деца од заклучени…

Ужас: Во Германија на секои половина час…

Во Германија на секои половина час дете…

Две петгодишни деца избегале од градинка, за…

Две петгодишни момчиња денеска избегаа од градинка…

СРАМОТА! Родители се тепаат на детски фудбалски…

Голем скандал се случи денес на натпревар…

Прво се искрале децата, па се истепале…

Вчера во 14.50 часот во СВР Охрид…