Објавено на:

Страшно: Едно лице загина од експлозијата во судот во Подгорица

t

Едно лице загина, а пет се повредени во експлозија на бомба во Основниот суд во Подгорица. Според Срѓан Кориќ од Управата на полицијата, експлозијата се случила во 11 часот и 45 минути.

Според првите информации од полицијата, едно лице ја активирало бомбата на влезот во судот.Се претпоставува дека се работи за самоубиство. Во моментот на експлозијата во судот имало голем број луѓе. На терен се екипи на Брза помош, полиција и противпожарна единица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Германски државјанин вооружен со пиштол е уапсен…

На граничниот премин на аеродромот во Подгорица…

Експлозија во хидроелектрана во Италија: Има повредени…

Најмалку четири лица се тешко повредени, а…

Експлозија во близина на брод во Црвеното…

Британската агенција за поморска безбедност (УКМТО) соопшти…

Дојави за бомби во Подгорица, прекината е…

Неколку основни училишта во Подгорица ја откажаа…

Монструозно: Таткото на Вања направи ЛАЈК со…

Таткото на Вања попладнево e донесен во…