Страшно: Ловџија од невнимание можел да го убие пријателот

t

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Л.С.(54) од с.Долни Подлог, кочанско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

На 02.01.2022 во атарот на с.Јастребник пријавениот, поради невнимателно ракување со неговата пушка „Застава М70“, испукал еден куршум и го погодил С.М. од Кочани, со кого заедно биле на лов, при што му нанел тешка телесна повреда.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Страшно: Ловџија од невнимание можел да го…

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе…