Објавено на:

Страшно.. Целиот е распаднат: Видео од извлекувањето на Матеј Периш

t

Очевидци откриваат како е пронадено телото на Хрватот Матеј Периш во водите на Дунав. На него стоело облеката што ја носел кобната вечер додека телото му било во распаѓање.

– Телото е забележано од брод кој бил закачен на брегот на Ада Хуја. Капетанот на еден од тие бродови забележал дека телото плови од Панчевскиот мост. Ветерот во еден момент најверојатно го повлекол кон чамецот, а потоа виделе дека дефинитивно се работи за телото. Веднаш повикале полиција. Кога пристигнала полицијата, телото веќе било стигнато до понтонот. – изјавија сведоци на овој настан.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сашо Тасевски ја пофали полицијата: Цело време…

Пишува Сашо Тасевски на Фејсбук: Ајде откри…

Студентскиот дом „Гоце Делчев“ веќе 5 дена…

Универзитетското студентско собрание на УКИМ апелираше до…

ЛУЃЕТО ВО ГАЗА МОЛАТ ЗА ЛЕБ: Половина…

Заменик-директорот на Светската програма за храна на…

(Фото) И Раде Штекли си замина од…

Раде Трајковски – Штекли кој преживеа два…

ПОСЛЕДНА ВЕСТ: После Турција, Палевски сакал да пребега…

Првоосомничениот Љупчо Палевски Палчо моментално се наоѓа…