Страшно: 18 годишен гостиварец се обидел да прегази полицаец!

t

На 22.10.2022 во 01.50 часот во Гостивар, полициски службеници од Полициската станица Гостивар го лишиле од слобода А.Љ.(18) од с.Равен, гостиварско, затоа што не застанал на знак за запирање даден од полициски службеници и на ул.„Мара Угринова“ со возило „пежо“, со гостиварски регистарски ознаки кое го управувал, се обидел да удри полициски службеник.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонските ученици кои се во Турција чекаат…

Групата од осуммина македонски државјани кои биле…

„Асли Бугарите“ Фети, Агим, Денис, Ремзи и…

Новинарот Саше Димовски објави документ од септември…

Затворете прозорци и не излегувајте ако не…

Тетово, Гостивар, Кичево, Битола, Охрид денеска се…

Тешка сообраќајна несреќа во гостиварско

Вчера во 18.30 часот во ОВР Гостивар…

Маж од Гостивар фатен па уапсен со…

На 01.01.2023 во 21:15 часот на подрачје…