Струмица вечерва е најзагаден град во Европа!

t

Струмица вечерва е најзагаден град во Европа, покажуваат апликациите за мерење на квалитетот на воздухот.

Како што можете да заележите на принтскринот подолу, во Струмица моментално не може да се дише, бидејќи во воздухот има 440 микрограми ПМ10 честички во еден кубен метар во здух. Нешто подобри се Кичево, Прилеп и Кавадарци.

Она што е интересно е што Скопје моментално воопшто не езагадено, односно апликаците покажуваат одличен квалитет на воздухот во метрополата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Медведев го подбра Шолц: Германецот лаже и…

Заменик-шефот на рускиот Совет за безбедност Дмитриј…

Европол: Заканата од теpоpизам во Европа е…

Ризикот од терористички напади во Европа е…

Бајден откри колку американски војници има во…

Во Европа има неколку десетици илјади американски…

Орбан посеа паника во Европа?

Една недела пред состанокот на Европскиот совет…

Затворски полицаец од Струмица однел затвореник да…

ОВР Валандово поднесе кривична пријава против Р.М.(42)…