Струмички „пасат“ изгоре на Беровско Езеро

t

Во близина на Беровското Езеро изгорел автомобил марка „„фолксваген пасат“.

На 01.01.2022 во СВР Штип е пријавено дека на Беровското Езеро, кај поранешен угостителски објект, околу 13.55 часот дошло до самозапалување на патничко возило „фолксваген пасат“, со струмички регистарски ознаки, паркирано од Б.М.(22) од с.Градошорци. Пожарот е изгаснат од противпожарната единица Берово – информираат од МВР.

Увид на лице место извршила екипа од СВР Штип.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Член на комисијата потврди: Бугарските историчари инсистираат…

Не работиме на утврдување на статусот на…

(Во живо) Отварање на бугарскиот културно-информативен центар…

Следете го во живо отварањето на новиот…

Добро утро со Инфомакс: Денешните историски докажувања…

Ѓорче Петров е македонски професор, публицист, историчар,…

Велешанка ги тепала сопругот, свекрвата и синот…

Вистинска семејна драма се случила вчеравечер во…

Зајкова: Државава нема друга алтернатива освен ЕУ

Немаме веќе ниту време, ниту генерации за…