Студено и сончево, со мала облачност

t

И денеска утрата се многу студени, а преку денот времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -5 Целзиусови степени, а максималната ќе достигне од 3 до 9.
Во Скопје сончево, попладне со мала до умерена облачност. Минималната температура ќе се спушти до -8, а максималната ќе достигне 8 степени. Маврово 1, Охрид и Битола 6, Крива Паланка 4, Берово 3, Кавадарци 8, Дојран 9.

Во следните денови ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност со пораст на температурата. Зголемување на облачноста, врнежи и повторно заладување се очекува на крајот од работната седмица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Не заборавајте: Еве кога се поместуваат стрелките…

Менувањето на часовникот се случува двапати годишно…

Времето денес променливо облачно со слаб ветер

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува…

Доаѓа „Арктичка експлозија“ Британските метеоролози предвидуваат ледени…

Крис Ингланд, продуцент за временска прогноза за…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Сончево време со слаб ветер и пониски…

Времето во земјава ќе биде сончево со…