Судир на запрежно возило и голф – Тројца повредени, еден со тешки телесни повреди

t

При судар на автомобил и запрежно возило во близина на Велес биле повредени три лица. Возачот на запрежното возило поминал најлошо и со тешки телесни повреди бил префрлен во велешката болница.

На 23.12.2021 околу 10:50 часот во СВР Велес било пријавено дека на регионалниот пат Велес – исклучок за село Мамутчево се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген голф“ со светиниколски регистарски ознаки, управуван од И.С.(47) од село Горобинци, светиниколско и запрежно возило, управувано од И.З.(75) од Велес.

Во несреќата И.З. се здобил со тешки телесни повреди, а сопатникот во запрежното возило С.У.(65) од Велес, возачот И.С. и сопатничката во неговото возило В.С.(74) од село Горобинци се здобиле со телесни повреди, констатирани во болницата во Велес – информираат од МВР.

Увид на местото извршиле екипа на СВР Велес.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Велешанка ги тепала сопругот, свекрвата и синот…

Вистинска семејна драма се случила вчеравечер во…

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ од Велес…

На пратениците Коциќ и Здравковски за 8…

Од заедничката историја со Бугарија издвојуваме: 80…

Од заедничката историја со Бугарија го издвојуваме…

МВР “тресеше” во Велес: Пронајдена дрога, уапсени…

Полициски службеници од СВР Велес вчера во…

МВР пуштена “на најјако”: Приведени млади дилери…

На 05.10.2022 околу 15.00 часот во Велес…