Тажна вест: Исчезнатиот Јошески пронајден мртов

t

Потрагата по лицето Александар Јошески од Прилеп на кого му беше изгубена трагата вчера попладне е пронајден починат. Според информациите од социјалните мрежи неговото тело е пронајдено вечерва.

Новинарката Каролина Дурло на фејсбук објави:

„Потрагата по лицето АЛЕКСАНДАР ЈОШЕСКИ од Прилеп, кој од вчера околу 12 часот се водеше за исчезнат, ЗАВРШИЛА доцна вечерва, за жал, со најнепосакуваниот исход“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ХОРОР: Марија, мајката на убиеното дете Александар…

„Нефункционалните институции ми го убија детето. Мојот…

Пронајден убиен и исчезнатиот Панче, истите лица…

По преземени опсежни мерки и активности од…

Скопјанецот Аднан е исчезнат скоро два месеци:…

Скоро два месеци е исчезнат скопјанецот Аднан…

Исчезнат е Добре, да помогнеме да се…

Добре Лазевски, утрината во 8 часот излегол…

Исчезна момче од Марино, семејството бара информации…

Исчезнат е Филип Додевски од Марино. Неговото…