Тасевски: Ако го потпишал и го стопира штрајкот, тогаш учители најдете си нов синдикат

t

Ако го потпишал и го стопира штрајкот, тогаш учители најдете си нов синдикат, вели актерот Сашо Тасевски за Јаким Неделков, откако денеска стотици наставници и воспитувачи дојдоа пред седиштето на СОНК да протестираат против договорените 12% покачување.

Примив точно 134 пораки од бесни учители од покачувањето понудено од банкротираната влада.
Ако Сонк го прифатил, тогаш во чие име го прифатил?

Ако го потпишал и го стопира штрајкот, тогаш учители најдете си нов синдикат.
Оти овој мириса на загорен грав.

И како јаготка на шлагот, владата ќе се задолжи за верувале или не, МИЛИЈАРДА евра.
Така Таче на Заев го замислува економскиот раст.

Доста лажете.

Излезе вратата од шарки.

Капут.


Нема држава. Аш, порача Тасевски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Обвинет и роднина на еден од загинатите…

Со сослушување нови сведоци предложени од Обвинителството…

Во затворот Идризово откриен тунел за бегство

Рано утрово затворската полиција во затворот во…

Игор Џамбазов се прости од Мешковски: Ме…

Доајенот на македонското глумиште Димче Мешковски почина…

И покрај налогот за апсење, Путин ќе…

Претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин, по…

Две жени повредени во сообраќајка во Скопје

На 20.03.2023 во 13.15 часот во СВР…