Објавено на:

Тајван се откажа од планот за купување хеликоптери од САД

t

Тајван соопшти дека се откажува од планот за купување на нови американски хеликоптери против подморници.

Како причина за откажаната зделка е наведена превисоката цена и оти тоа е вон можностите на Тајван.

Тајпеј исто така го пролонгира и купувањето на артилерискиот систем за средно самоодни хаубици М109А6 и мобилната противвоздушна ракета Стингер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документи+Видео) Ова се доказите за соработката помеѓу…

Maкедонската јавнос е во шок по деталите…

Добри вести од соседството, пронајдена e Сара!…

Пронајдена е Сара П.(17) од Борча која…

Koнечно искрен политичар: Не верувајте на сѐ…

Не верувајте во сѐ што ви кажуваме.…

Не за џабе ја нарекуваат Белата Палата:…

Истакнат член на партијата и близок човек…

(Видео) ПЕРО АНТИЌ „МУ ГО ЧУВА ГРБОТ“…

Поранешниот прославен македонски кошаркар и актуелен претседател…