Објавено на:

Тајван се подготвува за војна: Ги проучува воените тактики што ги користи одбраната во Украина

t

Тајванското Министерство за одбрана формирало работна група за проучување на воените тактики во Украина.

Ресорниот министер Чиу Куо-ченг пред медиумите посочи дека е во „контакт“ со странски земји со кои се разговарало за тоа како се води војна, како и дека е формирана работна група што ја проучува војната.

Темите што ги следи Тајван се и лошите воени перформанси на Русија и отпорот на Украина, рече тој.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

УШТЕ 70.000 ЧЕЧЕНСКИ БОРЦИ се подготвени да…

Лидерот на Чеченија Рамзан Кадиров изјави дека…

Голем успех: Сребро и бронза за македонските…

Од завршеното Светско првенство во кик бокс…

Лиз Трас смени министер бидејќи недолично се…

Британската премиерка Лиз Трас го смени министерот…

Сакам да сум денес динамит и сè…

Професорката по македонски јазик Билјана Котлар-Сакоман за…

Пентагон: Путин не донел одлука за употреба…

Пентагон оцени дека нема знаци дека рускиот…