Објавено на:

Тајмс оф Израел: Израелската војска нема доволно панцири и шлемови за мобилизираните

t

Постои голем недостиг на опрема за мобилизираните Израелци како панцири и шлемови, објави Тајмс оф Израел. Низ целата земја специјализираните продавници за тактичко воена опрема се буквално испразнети, а многу од мобилизираните кои веќе добиле заштитна воена опрема се жалат дека истата е застарена и оштетена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Француски политичар: Армијата да ја одбие наредбата…

Лидерот на француската партија „Патриоти“ и кандидат…

Србија ќе го враќа задолжителниот воен рок?…

Генералштабот на српските вооружени сили покрена иницијатива…

Волстрит Журнал: Западот стравува од колапс на…

Загриженоста, наводно, доаѓа во време на големи…

Полска се противи на армијата на ЕУ

Полска сака Вашингтон да управува со безбедноста…

Киев планира голема чистка во министерството за…

Според украинските медиуми новиот министер за одбрана…