Тепачка во градски парк: Три лица нападнати од обезбедувањето на дискотека

t

Тројца скопјани рано утринава биле нападнати пред дискотека во Градскиот парк.

Според пријавата која стигнала до полицијата околу 4 часот, М.С.(21), Д.М.(56) и В.А.(46) биле физички нападнати од вработени како обезбедување во дискотеката.

Полицијата работи на расчистување на настанот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Денеска во центарот на Скопје се отвара…

Денеска во Скопје со церемонија која ќе…

Што се случува со децата? Скопјанец прјавил…

Жител на Скопје вчеравечер пријавил дека неговиот…

(Видео) Бугарски културен центар ќе никне во…

Бугарската пропаганда нема крај ниту во пракса…

Уапсен криумчар на мигранти во Скопје

На автопатот Гевгелија-Демир Капија, после тунел „Јаворица“,…

(Видео) Директорот на ФК Шкупи: Не сите…

Советот на Град Скопје денеска донесе одлука…