Тепачка во градски парк: Три лица нападнати од обезбедувањето на дискотека

t

Тројца скопјани рано утринава биле нападнати пред дискотека во Градскиот парк.

Според пријавата која стигнала до полицијата околу 4 часот, М.С.(21), Д.М.(56) и В.А.(46) биле физички нападнати од вработени како обезбедување во дискотеката.

Полицијата работи на расчистување на настанот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Одлична вест: Водата за пиење во Скопје…

Водата во Скопје е безбедна и микробиолошки…

Казнети 267 возачи во Скопје, 128 за…

На територија на Град Скопје во текот…

Захарова откри на кого Лавров му рече…

Реченицата на министерот за надворешни работи Сергеј…

Лавров: Во Европската унија нема демократија туку…

Во Европската унија нема демократија туку „дисциплина…

Лавров одговора на прашања на Инфомакс! Македонија…

Нема непртијателски држави и народи, туку непријателски…