Објавено на:

Тепачка во Скопје поради недоразбирање во сообраќајот

t

На 08.04.2022 во 13.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Франклин Рузвелт“, поради недоразбирање во сообраќајот, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Б.М.(30) од Скопје и М.Н.(36) од с.Раклиш, радовишко.

Сочинет бил записник за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Избегнете ги овие делови од Скопје, денес…

Поради одржување на спортско рекреативната трка „Прв…

(Фото) По повеќе од 20 години се…

Изминатиот период убави и радосни вести ни…

Градот Скопје распиша Јавен повик за избор…

Град Скопје објави Јавен повик за избор…

Посебен режим на сообраќај во Скопје во…

Поради уличната трака „Халк Еко Скопје трча…