Тетовец во куќен притвор си ја нападна снаата

t

Педесет и седумгодишната тетовка И.Т.К., вчера во 16 часот и 10 минути во СВР Тетово пријавила дека нејзиниот зет Н.С.(33) од тетовско Шемшово, кој се наоѓал во куќен притвор, агресивно се однесувал кон неа и ѝ се заканувал.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, велат од СВР Тетово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пукна брана на реката Урал, илјадници руски…

Околу 4.000 домаќинства со најмалку 10,000 жители…

Пендаровски од Пробиштип: Не постои ниту еден…

На вториот ден од победничкиот караван, кандидатот…

Маж починал во амбулатно возило кое го…

Австриските медиуми јавуваат за скандалозен случај при…

Огласи на албански јазик за новите згради…

„Никнуваат“ нови згради но и огласи на…

(Видео) Јакимовски: За идентитетот и јазикот нема…

За идентитетот и јазикот нема со никого…