Тетовец му се заканувал на полицаец преку социјална мрежа

t

Жител на Тетово му се заканувал на полициски службеник, по што заработил кривична пријава.

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против Д.Ј.(51) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

На 09.02.2024 пријавениот на социјална мрежа му упатувал пораки со заканувачка содржина на полициски службеник.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Касами нема да ја послуша Владата: Продолжува…

Градоначалникот на Тетово и еден од лидерите…

Влада: Да се запре рушењето на стадионот…

Владата синоќа на седница донесе одлука да…

Апелација го врати случајот за пожарот во…

Се враќа на повторно судење дел од…

ПУКАЊЕ ВО ТЕТОВО! Четири лица се повредени

На 04.05.2024 година околу 19:30 часот полициски…