Тетовец пронашол изгубена торбичка со пари и картички и ја вратил на сопственикот

t

Жител на Тетово пронашол изгубена торбичка со пари, кредитни картички и лични документи и ја вратил на сопственикот, информираат од тетовската полиција.

На 31 декември 2023 година во 10 часот и 45 минути на патролна служба пред влез на Тетово кај клучка Север ѝ пришло лице кое носело торбичка и информирало дека ја нашло на бензинска пумпа.

-По преземени мерки, полициски службеници околу 14 часот и 20 минути го нашле сопственикот и му го вратиле сето тоа. СВР Тетово ја поздравува постапката на тетовецот и апелира граѓаните да го следат овој пример, соопштија од тетовската полиција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тетовец пронашол изгубена торбичка со пари и…

Жител на Тетово пронашол изгубена торбичка со…

УЖАС: Тетовец ја претепал сопругата од која…

Ноќеска десетина минути по полноќ, полициски службеници…

Внатрешните несогласувања во ЕУ се пречка за…

Компромисот во блокот е попречен од подемот…

САД: Немаме повеќе пари за финансирање на…

Американската влада нема повеќе пари за финансирање…

Величковски од Народната банка: Банката не смее…

Банката не смее да наплаќа надоместоци за…