Тетовец пoчинaл при pacправија и физичка пpecметка со сопругата

t

Тетовската полиција вчера попладне добила повика од од лекар од Итна медицинска помош при Клиничка болница Тетово.

Лекарот пријавил дека на ул.„Маршал Тито“ во Тетово, Н.В. пријавил дека неговиот татко Б.В.(77) бил во лоша здравствена состојба по што од лекар од Итна медицинска помош е констатирана смрт, а биле забележани гребаници во пределот на вратот.


Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски информира дека увид на лице место извршиле Јавен обвинител, лекар по судска медицина и екипа од СВР Тетово.

-Исто така, констатирано е дека при расправија и физичка пресметка со неговата сопруга П.В.(76), Б.В. починал, информира Јосифоски.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Преку 400 тепачки во Тетово за 2021:…

Во 2021 година тетовската полиција бележи 289…

Над 50 тетовци деновиве скршиле раце и…

Снегот и ниските температури целосно ги прекрија…

Познати заклучоците на германскиот извештај за модуларната…

Tетовското Oбвинителство денеска го доби преводот на…

Семејна драма во Тетово: Поради недоразбирања со…

Шеесетгодишник и неговиот син на 26 години…

(Видео) На белгиската власт и се случи…

Повеќе од 50.000 демонстранти од повеќе земји,…