Тетовската пожарна со две интервенции во првите два дена од новата година

t

Тетовските пожарникари во првите два дена од оваа година се соочија со два пожари на двата најголеми булевари. 

На 1 јануари, околу 40-тина минути по полноќ пожар избувна во просториите на поранешното претријатие за јавен превоз „Полет”.


– Кога сите се радуваа на Новата година, за нас работно почна годината со овој пожар. Веднаш беше ставен под контрола и целосно локализиран. Девет пожарникари спречија поголема катастрофа, изјави Ука Алити, командант на тетовската пожарна.

Вчера околу 17 часот и 40 минути на булеварот „Маршал Тито” започнал пожар во возило во движење.

– Пожарот избувнал во „фолксваген голф” со тетовски регистарски ознаки, управувано од Б.Б.(29) од тетовско Селце. Нема повредени лица. Со интервенција на тетовската Територијална противпожарна единица пожарот целосно е локализиран, информираат од полицијата.

Увид извршила екипа од СВР Тетово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пандев: Македонија ми е во срцето, а…

Горан Пандев испиша историја во македонскиот фудбал,…

Крушево го посрамоти македонскиот спорт: На олимпиецот…

Нордиецот Ставре Јада е револтиран од односот…

22-годишниот прилепчанец кој почина од ковид-19 не…

Дваесетидвегодишниот прилепчанец кој денеска почина од ковид-19,…

Официјално 16.000 луѓе добиле отказ поради пандемијата,…

Агенцијата за вработување денеска соопшти дека 16.000…

Несими: Нема Албанец што би преговарал за…

За потеклото на спорот што Бугарија ѝ…