Пред малку тешка сообраќајка во Ченто

t

Тешка сообраќајна несреќа пред малку се случи на улицата Алија Адовиќ во Ченто, во близина на џамијата. До несреќата дошло кога автомобил удрил во бандера.

Голема група на граѓани се собрани на местото на несреќата, а според неофицијални информации повреден е возачот на автомобилот.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Градоначалничката Арсовска вечерва на увид во излевањето…

Градоначалничката на Град Скопје, Данел Арсовска со…

Обвинителството ќе го „чешла“ Петре Шилегов за…

Обвинителството ќе ја чешла набавката на противпожарната…

Од утре ладни радијатори во Скопје: На…

Скопјани уште денеска ќе имаат топли радијатори.…

Арсовска: Работиме на системски решенија за загадувањето…

„Во Македонија треба да се работи на…

Арсовска: Политичката игра на Владата, „не сме…

Градоначалничката на град Скопје, Данела Арсовска во…