Тешка Сообраќајка кај ТЦ „Мавровка“

t

Сообраќајна несреќа попладнево се случи кај ТЦ „Мавровка“ во која учествувале две возила, објави НОВА ТВ.

Очевидци велат дека до несреќата дошло кога возилото од марката „голф“ набрзина излегло од паркингот кај Скендербег и директно се забило во друг автомобил кој го тој момент ја минувал раскрсницата.

Се чека полициска екипа да изврши увид и засега нема информации за евентуално повредени патници.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Одлична вест: Водата за пиење во Скопје…

Водата во Скопје е безбедна и микробиолошки…

Казнети 267 возачи во Скопје, 128 за…

На територија на Град Скопје во текот…

Захарова откри на кого Лавров му рече…

Реченицата на министерот за надворешни работи Сергеј…

Сообраќајна несреќа кај Мавровка

Сообраќајна несреќа на раскрсницата кај „Мавровка“, утринава…

Лавров: Во Европската унија нема демократија туку…

Во Европската унија нема демократија туку „дисциплина…