Тешка сообраќајна несреќа на автопатот Гостивар-Тетово: Учествувале три возила, неколку лица завршија во болница

t

Вчера (3 јануари) околу 17 часот, во СВР Тетово пријавено е дека се случила сообраќајна несреќа на автопатот Гостивар-Тетово, во близина на клучката за Жеровјане, а во која учествувале три патнички моторни возила: „ауди“ со хрватски национални ознаки управувано од 48-годишниот Ф.А. од тетовски Пирок, „мерцедес“ со гостиварски ознаки што го управувал 20-годишниот Б.А. од гостиварско Сенокосе и „опел“, исто така, со гостиварски ознаки, управуван од 55-годишниот М.А. од тетовско Боговиње.

Во несреќата, сопатничката од „опелот“, Д.А.Х.(32) од гостиварско Дебреше се здобила со тешки телесни повреди, а возачот и уште еден сопатник од истото возило се здобиле со телесни повреди, констатирани во тетовската Клиничка болница, каде биле пренесени за укажување на лекарска помош.

На местото на несреќата увид извршила екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Скопје се апсеа дилери, уапсени и…

Во текот на вчерашниот ден во Скопје…

МВР: Лице барано со потерница спроведено во…

Денеска (07.04.2024) во 00.05 часот на подрачјето…

(Фото галерија) ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА кај Велешко…

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва кај…

Запалена сува трева е причината за пожарот…

Пет патнички возила се зафатени со пожарот…

(Фото+видео) Тешка сообраќајна несреќа во Кисела Вода!

Две лица се повредени во сообраќајна несрека…