Објавено на:

Тешко повреден велосипедист: Автомобил удрил во него на Водно

t

На 19.05.2024 во 13.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локалниот пат на Средно Водно во Скопје, патничко возило „хјундаи” со скопски регистарски ознаки, управувано од Л.М.(63) од Скопје, удрило во велосипед, управуван од Б.М.(36) од Нераште. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот Б.М., констатирани во Градската општа болница „8 Септември” во Скопје. Извршен бил увид од увидна екипа на СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СКАНДАЛ ВО ТОЈОТА Ги фалсификувале тестовите за…

По овој скандал, Toyota Motor го суспендираше…

Автомобил удри во велосипедист кај Соборниот храм

Утрово се случила сообраќајна незгода на раскрсницата…

Велисипедист тешко повреден во сообраќајка во Охрид

Вчера околу 14.45 часот во СВР Охрид…

Арсовска најави голема акција за пошумување на…

Градоначалничката на Град Скопје заедно со екипи…