Објавено на:

Тешко повреден 25 годишен скопјанец – Излетал од патот со трактор

t

На 30.05.2022 во 12.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локалниот пат од Национален парк Водно кон с.Горно Соње, трактор, управуван од С.Љ.(25) од Скопје, излетал од патот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ во Скопје.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трагедија во беровско: Загина млад тракторист

Министерството за внатрешни работи информира дека на…

(Видео) УШТЕ ЕДНА ТРАГЕДИЈА: Руски борбен авион…

Во Иркутск авионот Су-30 се урна врз…

Хорор во САД: Авион удри во зграда,…

Мал авион се урна во американската сојузна…

(Фото) Страшна несреќа во Хрватска: Се судрија…

Товарен и патнички воз се судриле вчера…

“Ќе ме запамтите”: Тракторист нападнал полицајци и…

Основното јавно обвинителство Велес поведе постапка против…